Майстерня декоративних штукатурок MADEsht

+38 (099)731-69-15 Telegram Viber


Як розрахувати кількість шпалер на кімнату

Поклейка шпалер Сole-Son у Києві

Роблячи ремонт і купуючи велику кількість шпалер, наприклад, на цілий будинок, велику квартиру або вибираючи дорогі шпалери, ви неминуче зіткнетеся з питанням: скільки рулонів потрібно купити і як розрахувати кількість шпалер для кожної кімнати?

У зв'язку з тим, що для купівлі деяких видів шпалер доводиться заплатити значну суму, це питання зовсім не пусте.

В ідеальному випадку, коли ви купуєте шпалери у спеціалізованому салоні, за вас це зробить співробітник магазину.

Отже, у вас є два варіанти.

Перший: шпалери вам порахує менеджер салону. Для цього ви повинні взяти докладний план приміщення з розмірами.

Другий варіант (найоптимальніший): виїзд спеціаліста безпосередньо на об'єкт. У цьому випадку ви гарантуєте собі, що жодна ваша копійка не буде витрачена даремно. Звичайно, за цю послугу Вам доведеться заплатити додатково. Але ця сума найчастіше мізерна порівняно із вартістю шпалер.

У поклейці шпалер існує багато різних нюансів, знання чи незнання яких може позначитися під час обмірювання приміщення для покупки шпалер.

Неправильний підрахунок потрібної кількості шпалер може призвести до того, що у Вас залишаться зайві шпалери – це у кращому випадку. Ну, а в найгіршому – їх може просто не вистачити.

Така ситуація може бути небезпечна тим (особливо, якщо купуєте замовні позиції), що при дозамовленні ви в першу чергу втрачаєте час, а в другу, - нерви: шпалери, з тим самим номером партії, в більшості випадків прийдуть з іншим відтінком. Від цього зовнішній вигляд вашого приміщення буде безповоротно зіпсований.

Якщо вже трапилася така ситуація, що вам доводиться дозамовляти, краще розрахувати кількість шпалер на кімнату таким чином, щоб нових дозамовлених шпалер вистачило на якусь одну стіну, від кута до кута. Так буде менш помітна різниця у кольорі.

Як розрахувати кількість шпалер на кімнату самостійно

Поклейка велюрових шпалер Designers guild у Києві

Нижче ми спробуємо допомогти вам правильно розрахувати, скільки потрібно купити шпалер на кімнату.

Для цього ми припустимо, що ви купуєте шпалери фірми Designers guild.

Довжина рулону 10 метрів, ширина приблизно 53 сантиметри. Рапорт (розмір малюнка, через який він повторюється) відповідає приблизно 62 см.

Припустимо, що висота вашого приміщення – 272см. Для того щоб визначити скільки полотен ви зможете відрізати з одного рулону, потрібно розділити висоту кімнати на рапорт.

272 см (висота стіни) ділимо на 62 см (рапорт). Виходить 4,38.

Це число означає, що на одне ціле полотно потрібно 5 цілих рапортів.

Множимо 62 см (рапорт) на 5. Виходить 310 см – довжина одного цілого полотна.

Довжина рулону 1000 см. 310 см множимо на 3 (полотна) = 930 см.

Це означає, що з одного рулону шпалер можна відрізати 3 полотна, і у вас залишається відрізок 70 см, який можна використати для поклейки над вікнами або дверним отвором.

Тепер варто визначитися, скільки цілих полотен шпалер вам потрібно для поклейки кімнати. На самому початку важливо зрозуміти, з якого кута або з якого місця ви почнете поклейку, і де у кімнаті не буде сходитися малюнок (зазвичай вибирають над вікном за шторами або кут за шафою).

Якщо в кімнаті шпалери з малюнком клеяться на всіх стінах та дизайном не передбачено жодних розривів (колон, напівколон, вставок з інших шпалер або декоративної штукатурки і т.д.) розбіжність малюнка неминуче виникає у місці стикування першого та останнього полотна. Завдання хорошого майстра зробити так, щоб малюнок на останньому полотні підійшов до малюнку на першому у тому ж горизонтальному рівні. При дотриманні цієї умови існує ймовірність того, що розбіжність буде менш помітна, а якщо пощастить (периметр кімнати кратний ширині шпалер або рапорту) малюнок взагалі співпаде.

Після цього на рулетці позначте 53 сантиметри (ширина 1 полотна) і відміряйте кількість полотен шпалер, в тій послідовності, в якій ви їх наклеюватимете. Якщо над дверима або над вікнами виходять короткі шматки, записуйте їх окремо. Наприклад, відстань від стелі до верхнього уткосу вікна 45 см. Значить, коротке полотно потрібно порахувати як 62 см (рапорт), якщо ця відстань (від стелі до уткосу), наприклад, 70 см, то довжина полотна буде - 1,26 м (2 рапорти). Будь-який розмір полотна завжди повинен бути кратним рапорту шпалер.

Припустимо, що у вашій кімнаті 28 цілих полотен, два по 68 см над дверима та чотири по 40 см над вікном.

Раніше ми визначилися, що з одного рулону можна відрізати три полотна. 28 (полотен) ділимо на 3 – виходить 9,33. В результаті нескладних математичних дій ми можемо розрахувати, скільки рулонів шпалер потрібно купити.

Отже, вам потрібно 10 рулонів. З 9 рулонів відрізаєте 27 полотен, з десятого одне довге (310 см), два по 124 см над дверима і чотири по 62 см над вікном. Крім того, у вас є ще 10 відрізків по 70 см (залишок з кожного рулону).

Однак, слід мати на увазі той факт, що при нарізці 3 довгих полотен шпалер у вас залишатимуться залишки різної довжини, і далеко не завжди їх можна використовувати. Пов'язано це з тим, що в більшості випадків малюнок у кожному рулоні починається не з одного і того ж місця.

Сподіваємось, ви знайшли відповідь на запитання: як розрахувати кількість шпалер на кімнату?

Ну а якщо раптом, навпаки, заплуталися – довірте це нам.

Відео нашої роботи.

Ще цікаві статті:

неякісна робота

Чому видно стики на шпалерах?

Ви купили дорогі елітні шпалери і не хочете потім запитувати себе: Чому видно стики на шпалерах? Декілька випадків із практики.

Детальніше...

чому розходяться стики на шпалерах

Чому розходяться шви на шпалерах

Чому розходяться стики на шпалерах? Декілька порад, які варто прочитати, щоб не ставитись цим питанням.

Детальніше...

Ми в соціальних мережах

Наші останні роботи

Фонова декоративна штукатурка Anticatura Travertino Naturale

Фонова декоративна штукатурка Anticatura Travertino Naturale

Lincrusta Passeri RD1971 в спальні

Lincrusta Passeri RD1971 в спальні

Шпалери DUKA Lifestyle 23740-1

Шпалери DUKA Lifestyle 23740-1

Акцентна стіна у вітальні під білий мармур венеціанською штукатуркою

Акцентна стіна у вітальні під білий мармур

Декоративна штукатурка Anticatura Travertino сірого кольору

Декоративна штукатурка Anticatura Travertino сірого кольору


На замітку

Укр. Рос.