Майстерня декоративних штукатурок MADEsht

+38 (099)731-69-15 Telegram Viber


Чому видно стики на шпалерах?

Випадок з моєї практики

неякісна робота

Задзвонив телефон. Піднімаю трубку. У трубці стривожений голос менеджера салону, з яким ми щільно співпрацюємо: «Олександре, зателефонував покупець, який купив багато шпалер, із претензією: шпалери браковані, видно стики, плями якісь, нерівномірності фактури та кольору, - загалом, кошмар. Поїдьте, подивіться».

Приїжджаю. Справді кошмар. Клієнт купив велюрові шпалери Omexco, колекцію вже не пам'ятаю. Шпалери дорогі, поклеєно метрів 200, але як! Стики місцями розійшлися, на швах затерто настільки, що утворилися катишки, як на заношеному одязі. Структура шпалер порушена, готові стіни виглядають затертими та хаотично неоднорідними.

Заходжу в кімнату, маляра намагаються виправити затерті стики, вирізаючи їх від руки та вклеюючи на їхнє місце смугу. Виходить ще гірше, замість одного поганого стику – два. Але найсумніше те, що розгладжують вони велюрові шпалери (шпалери, з якими при поклейці потрібно поводитися дбайливо і вкрай акуратно, щоб не пошкодити поверхню), щіткою для взуття. А ця ця щітка призначена, мабуть, для чищення особливо брудного взуття - з жорсткою штучною щетиною. Я був у шоці.

Після експертної оцінки та зроблених висновків жодної мови про те, що шпалери браковані, вже не могло бути.

На запитання виконроба про те, що їм з цією усією «красою» робити і чи можу я їм у цьому допомогти, відповів, що, на превеликий мій жаль (далі промовчав, а лише подумав, що найголовніше, - на його жаль) я не чарівник, і в цьому випадку допомогти йому неможливо.

2 випадок

Початок історії такий самий як і вище. Дорогі темні текстильні шпалери лежать, складені в купку, на брудній підлозі, застеленій брудною плівкою, по якій ходить маляр. Він наносить на верхнє полотно шпалер клей за допомогою валика, прикрученого до палиці. Палиця, мабуть, для того, щоб не втомлюватися. Клей густий, шпалери налипають на валик, закручуються на нього, з'їжджають з купки, клей затікає на інші полотна.

Потім маляр приступає до нанесення клею на стіну - таким же жирним шаром. Шпалери згортає гармошкою, дає їм розкиснути, потім розкладає верхній край полотна і притискає до стіни, а нижній, нерозкладений край, притискає лицьовою стороною до стіни, з попередньо рясно нанесеним клеєм. Клей у великій кількості потрапляє на шпалери. Після розгладження шпалер щіткою маляр намагається клей вимити ганчіркою, змочуючи її у відрі, наповненому водою. Результат, як можна припустити, жахливий.

Таких випадків можу навести багато, але, мабуть, на цих двох зупинюся. Вони були такими, що дуже запам'ятовувалися, своєю дурістю та безглуздям. Були ще й інші виїзди на проблемні об'єкти, де тією чи іншою мірою виявлялася некомпетентність у поклейці шпалер, що призводило до незадовільного результату.

Для дорогих шпалер потрібен хороший майстер

Так ось, найголовніша причина того, чому видно стики на шпалерах – це людський фактор. Багато «майстрів» не знають елементарних речей, роблять все недбало і неправильно.

Знаю багато історій про людей, які ще вчора працювали в іншій сфері, а сьогодні вміють робити все у будівництві: клеїти шпалери, класти цеглу та плитку, копати траншеї під фундамент, заливати бетон, фарбувати стелі та стіни тощо. Майстри на всі руки з однаковим девізом: ціна ваша – робота наша. Але, хочеться сказати про головне: у всіх випадках головним потерпілим є замовник.

Заради справедливості варто зауважити, що не все так погано, є хороші майстри, які знають свою справу. Але для людини, яка хоче заплатити гроші та замовити послугу, існує величезна проблема, як знайти такого майстра? Якими критеріями керуватися під час вибору?

Декілька рекомендацій про те, як знайти майстра з поклейки шпалер

  1. Низька ціна за роботу повинна вас як мінімум насторожити, особливо у тому випадку, коли ви придбали дорогі шпалери. Подумайте, чи варта гра свічок, і чи потрібно вам економити на поклейці, ризикувати своїми грошима, гаяти час і псувати нерви.
  2. Наймайте майстрів за рекомендацією близьких, знайомих. Щоправда, тут є нюанс: те, що одному чудово, іншому категорично не подобається.
  3. Ніколи не вірте на слово. Дивіться портфоліо з фотографіями та відео виконаних робіт.
  4. Поставте кілька каверзних питань з приводу, наприклад, клею, підготовки стін, технології та послідовності робіт. Професіонал завжди дасть вам вичерпну відповідь.

Отже, якщо ви купили дорогі елітні шпалери і не хочете потім запитувати: Чому видно стики на шпалерах? - не наймайте випадкових людей.

Ви знаходитесь саме в тому місці, де потрібно, дзвоніть нам і довірте свої шпалери професіоналам: ми знаємо, що робити з ними.

Олександр Звичайний, Майстерня декоративних штукатурок MADEsht

Відео нашої роботи.

Ще цікаві статті:

чому розходяться стики на шпалерах

Чому розходяться стики на шпалерах

Чому розходяться стики на шпалерах? Декілька порад, які варто прочитати, щоб не ставити це питанням.

Детальніше...

лінкрусту порвала шпаклівку до гіпсокартону

Як підготувати стіни під поклейку шпалер або під декоративну штукатурку

Рекомендації для замовників про те, як підготувати стіни до поклейки шпалер і до нанесення декоративних штукатурок.

Детальніше...

Ми в соціальних мережах

Наші останні роботи

Фонова декоративна штукатурка Anticatura Travertino Naturale

Фонова декоративна штукатурка Anticatura Travertino Naturale

Lincrusta Passeri RD1971 в спальні

Lincrusta Passeri RD1971 в спальні

Шпалери DUKA Lifestyle 23740-1

Шпалери DUKA Lifestyle 23740-1

Акцентна стіна у вітальні під білий мармур венеціанською штукатуркою

Акцентна стіна у вітальні під білий мармур

Декоративна штукатурка Anticatura Travertino сірого кольору

Декоративна штукатурка Anticatura Travertino сірого кольору


На замітку

Укр. Рос.