Майстерня декоративних штукатурок MADEsht

+38 (099)731-69-15 Telegram Viber


Як підготувати стіни під поклейку шпалер або під декоративну штукатурку

Підготовка стін – важливий етап у ремонті будь-якого приміщення. Від того, як підготовлена стіна, залежить, як виглядатиме оздоблення стін вашої квартири або будинку, будь то декоративна штукатурка або шпалери. У цій статті ми хочемо дати деякі рекомендації про те, як потрібно підготувати стіни або стелі під деякі види декоративних оздоблень.

У зв'язку з родом нашої діяльності, часто доводиться відповідати на питання про те, якою має бути підготовка стін під шпалери, або яка має бути підготовка стін під декоративну штукатурку. Дуже часто люди, що задають це питання, ще не визначилися з вибором декоративного матеріалу для оздоблення стін, а це має дуже важливе значення. Звичайно, на подібні питання найлегше відповісти так: стіна повинна бути ідеальною.

Яка має бути ідеальна стіна

Отже, ідеально підготовлена стіна під шпалери або декоративну штукатурку має відповідати певним критеріям. А саме:

Якщо замовник не обмежений у фінансах, він може замовити описану вище підготовку стін незалежно від того, що потім наноситиметься на стіни. Інше питання, чи потрібна така (ідеальна) підготовка стін під той чи інший вид оздоблення стін. Адже далеко не кожна декоративна штукатурка та не кожен вид шпалер потребує ідеальної підготовки стін.

Найкраще проконсультуватися з цього приводу зі спеціалістом, що виконує даний вид оздоблення.

Наші рекомендації щодо підготовки стін

лінкруста порвала шпаклівку до гіпсокартону

Насамперед потрібно визначитися з матеріалом, яким виконуватиметься оздоблення стін.

Декоративні штукатурки діляться на тонкошарові та грубі; з цього випливає, що підготовка стін може бути різною. Адже під грубу декоративну штукатурку, наприклад, марсельський віск, стукко, не обов'язково готувати стіни так, як під тонкошарову декоративну штукатурку, наприклад, Cristal або лувр.

Це саме стосується і шпалер. Наприклад, для поклейки бамбукових шпалер одні вимоги до підготовки стін, а для віскозних шпалер фабрики Omexco зовсім інші. Тому бажано проконсультуватися у спеціаліста, який виконує оздоблювальні роботи.

Мабуть, єдиною загальною рекомендацією щодо підготовки стін є вибір надійного та перевіреного майстра, який відповідає за кінцевий результат.

І найголовніше, стіна повинна у будь-якому випадку бути міцною – тобто могла нести навантаження, тому намагайтеся уникнути підготовки стін різними готовими фінішними шпаклівками. Оскільки часто неправильне їх застосування призводить до неможливості виконання на належному якісному рівні обробки стін декоративною штукатуркою. Особливо це стосується поклейки шпалер. У гіршому випадку, при збігу деяких обставин, стики на шпалерах може порвати зі шпаклівкою, а декоративна штукатурка опиниться на підлозі.

Приклад. Якщо для підготовки стін під поклейку лінкрусти використовувати слабку, пухку шпаклівку, нездатну витримувати навантаження (на жаль використовують її зараз дуже часто), це часто призводить до таких результатів. Через тиждень або два шпаклівка не витримала напруги, що виникла після висихання шпалер і відшарувалася разом з лінкрустою від основи.

Властивості обраної вами декоративної штукатурки або куплених шпалер визначають, яка потрібна підготовка стін. Майстер, який наноситиме вибрану вами декоративну штукатурку або буде наклеювати шпалери, може дати вам відповідні рекомендації ще до початку виконання робіт з підготовки стін.

Такий підхід допоможе вам заощадити час, а найголовніше ваші кошти.

Відео наших робіт

Ще цікаві статті:

Тріщина у стіні

Тріщини у стіні, що робити?

Ідея, яка допоможе багатьом відповісти на запитання: що робити, якщо у стіні з'явилися тріщини чи як замаскувати тріщину?

Детальніше...

Чи можна наносити декоративну штукатурку на непідготовлені криві стіни

Чи можна наносити декоративну штукатурку на непідготовлені криві стіни?

Наш досвід з нанесення декоративної штукатурки на криві стіни та стелі без попередньої підготовки.

Детальніше...

Декор стін у стилі кантрі

Стилі декоративної штукатурки

Розглянемо різноманітні стилі нанесення декоративних штукатурок. Ідеї оригінального оформлення інтер'єру можна реалізувати за допомогою декоративної штукатурки.

Детальніше...

Ми в соціальних мережах

Наші останні роботи

Фонова декоративна штукатурка Anticatura Travertino Naturale

Фонова декоративна штукатурка Anticatura Travertino Naturale

Lincrusta Passeri RD1971 в спальні

Lincrusta Passeri RD1971 в спальні

Шпалери DUKA Lifestyle 23740-1

Шпалери DUKA Lifestyle 23740-1

Акцентна стіна у вітальні під білий мармур венеціанською штукатуркою

Акцентна стіна у вітальні під білий мармур

Декоративна штукатурка Anticatura Travertino сірого кольору

Декоративна штукатурка Anticatura Travertino сірого кольору


На замітку

Укр. Рос.