Майстерня декоративних штукатурок MADEsht

+38 (099)731-69-15 Telegram Viber


Тріщини у стіні, що робити?

Тріщини у стіні

З'явилася тріщина у стіні. Що робити? Рано чи пізно така проблема трапляється у багатьох. Причини появи тріщин у кожному конкретному випадку різні. Це може бути як неякісно або технологічно неграмотно виконана робота з монтажу та шпаклюванню швів гіпсокартону, погана кладка цегли, пінобетону тощо, або ж просто звичайна усадка нового будинку. Існує ще безліч причин появи такої неприємності, як тріщина в стіні.

Що робити, якщо у стіні з'явилися тріщини?

Точно не варто посипати голову попелом. Завжди можна виправити ситуацію.

До нас звернувся наш постійний замовник із подібною проблемою. Ремонт зроблено близько 15 років тому французькими матеріалами Senideco. У стіні з'явилася вертикальна тріщина (у місці стику гіпсокартону з цегляною кладкою).

При більш детальному огляді виявилося, що, крім вертикальної, явно вираженої тріщини, також з'явилися менш помітні - горизонтальні.

Причини появи тріщин у цій ситуації нас не дуже цікавили, оскільки декоративну штукатурку робили не ми, та й завдання знайти винного не стояло.

Як замаскувати тріщину в стіні

Можливих рішень лише два.

1. Спробувати локально розшити і закласти тріщини, після чого підібрати колір і нанести цей же матеріал.

2. Усунути причину появи тріщин на двох стінах, що неминуче призведе до значних переробок, крім того, після закладення тріщин штукатурку довелося б наносити на ці дві стіни повністю – від кута до кута.

Другий варіант особливо не розглядали: ніхто не хотів починати капітальний ремонт. Зупинились на першому.

Оскільки точно підібрати колір через 15 років, та ще й в прохідній зоні представлялося досить проблематичним, крім того ніхто не знав, які барвники (колір, виробник) застосовувалися, локальний ремонт тріщин цим же матеріалом вирішили не робити.

Абстрактне панно поверх тріщини

абстрактне панно поверх тріщини

Рішення прийшло саме. На стіні із горизонтальною тріщиною висить цікава картина, замовник запропонував зробити стилізоване під картину абстрактне панно із декоративної штукатурки таким чином, щоб тріщина опинилася під ним.

Нам завжди подобається виконувати подібну роботу, це завжди цікаво.

Отже, для панно ми використали марсельський віск - базу Enduit та віск Cire фірми Senideco. Вертикальну тріщину розшили, заповнили Enduit і на неї приклеїли смужку склополотна.

Після висихання почистили нерівності, нанесли додатковий шар, що підрівнює, цим же матеріалом. На незначні горизонтальні тріщини під картиною, які, виходячи зі свого досвіду, краще не розшивати, наклеїли смужки склополотна на ту саму базу.

Цей матеріал хороший тим, що він, завдяки своїм властивостям, чудово тримає мікротріщини, а в поєднанні зі склополотном такий спосіб закладення тріщин на стінах дасть фору більшості шпаклівок.

Потім залишилося нанести поверх тріщин і існуючого оздоблення стилізоване під картину просте абстрактне панно з додаванням горизонтальних смуг, на місці яких раніше красувалися тріщини. Замовник залишився задоволеним.

Як нам здається, це чудова ідея, яка допоможе багатьом відповісти на запитання: що робити, якщо у стіні з'явилися тріщини чи як замаскувати тріщину?

Відео нашої роботи

Ще цікаві статті:

лінкрусту порвала шпаклівку до гіпсокартону

Як підготувати стіни під поклейку шпалер або під декоративну штукатурку

Рекомендації для замовників про те, як підготувати стіни до поклейки шпалер і до нанесення декоративних штукатурок..

Детальніше...

неякісна робота

Чому видно стики на шпалерах?

Ви купили дорогі елітні шпалери і не хочете потім запитувати себе: Чому видно стики на шпалерах? Декілька випадків з практики.

Детальніше...

Дивіться ще:

Ремонт декоративної штукатурки

Ремонт декоративної штукатурки

Ми в соціальних мережах

Наші останні роботи

Склошпалери Novelio Nature Pure

Склошпалери Novelio Nature Pure

Декоративна штукатурка Strato Di Luci Greendeco

Strato Di Luci Greendeco

Декоративна штукатурка Atlante Limestone

Декоративна штукатурка Atlante Limestone

Декоративна штукатурка Alumo Limestone на акцентній стіні

Декоративна штукатурка Alumo Limestone на акцентній стіні

Декоративна штукатурка блакитного кольору Anticatura Travertino

Декоративна штукатурка блакитного кольору Anticatura Travertino


На замітку

Укр. Рос.