Декоративна штукатурка: плюси та мінуси
Вибираючи оздоблення для стін, зупиніть свою увагу на сучасному покритті – декоративній штукатурці. Декоративна штукатурка – матеріал, завдяки якому можна майстерно зімітувати на стінах та інших поверхнях приміщень натуральний мармур, шовк, оксамит, метал, дерево, бетон, цеглу, пісок, шкіру, зістарений камінь, жатий папір, дзеркальний глянець і багато іншого.
У чому можуть бути плюси і мінуси вибору на користь такого покриття?
Плюси вибору декоративної штукатурки
1. Різноманітність декоративних можливостей: чи хочете задекорувати колону або камін, створити різні фактури або візуальні ефекти, використовувати яскраві або ніжні відтінки з палітри кольорів, втілити будь-які, навіть незвичайні дизайнерські рішення.
2. Може використовуватися для оздоблення будь-яких приміщень: для вітальні, спальні, дитячої, передпокою, кухні, лоджії, комори, зимового саду, басейну і навіть санвузла. Це означає, що в кожному приміщенні будинку може бути оздоблення декоративною штукатуркою у відповідному стилі. Для прикладу, - декор стін у стилі кантрі на кухні. Плюс у тому, що штукатурка була нанесена у 2001 році (17 років тому), а стан покриття такий, начебто закінчили цю роботу вчора.
3. Практичність у довготривалому використанні: не вигоряє на сонці, не притягує до себе пил, стійка до вологого прибирання (без абразивної хімії та щіток) та зовнішніх впливів. Як правило, у складі матеріалів знаходяться антисептичні добавки, що призводить до придушення росту грибків або цвілі. Приклад: оздоблення лоджії під камінь венеціанською штукатуркою. До плюсів можна віднести те, що покриття на момент написання статті (минуло 8 років) точно в такому стані, як і на момент здачі об'єкта. Застосовувалися якісні барвники – штукатурка не вигоріла, хоча лоджія знаходиться на сонячному боці. Хороший віск надійно захищає покриття від забруднень і водночас дозволяє проводити вологе прибирання.
4. Екологічність. Декоративні штукатурки хороших виробників не містять у своєму складі токсичних речовин, паропроникні, мають пожежостійкі властивості.
5. Багато хто з них не вибагливі до основи: чудово наносяться на будь-яку поверхню: на бетон, цеглу, гіпсокартон, дерево, дсп, метал.
6. Високі ізоляційні властивості (звуко-, гідро-, тепло-ізоляція) - плюси, важливі для оздоблення різних приміщень будинку. Є декоративні штукатурки, що використовуються як утеплювач або як шумопоглинаючий матеріал.
7. При правильному нанесенні - відсутність швів та з'єднань на поверхнях: немає необхідності стиковувати полотна та підбирати збіг малюнка. Малюнок можна відтворити любий.
8. Простота нанесення для любителя. Якщо є бажання експериментувати і будь-який отриманий результат радуватиме, є види недорогої декоративної штукатурки, які нанести просто - щоб відчути себе творцем інтер'єру або замаскувати якісь дефекти.
Мінуси вибору декоративної штукатурки
Єдиним мінусом декоративних штукатурок, та й то відносним, є те, що хороший матеріал може коштувати дорого. Крім того, якщо Ви хочете, щоб усі плюси декоративної штукатурки були саме у Вашій квартирі, будинку чи офісі – Вам доведеться запрошувати майстра з нанесення. За такого підходу мінусів декоративної штукатурки Ви точно спостерігати не будете.
Досвід говорить про те, що якісний матеріал у поєднанні з професійним підходом до його нанесення завжди забезпечує відмінний результат.
Відео наших робіт
Ще цікаві статті:
Стилі декоративної штукатурки
Розглянемо різноманітні стилі нанесення декоративних штукатурок. Ідеї оригінального оформлення інтер'єру можна реалізувати за допомогою декоративної штукатурки.
Що вибрати шпалери чи декоративну штукатурку?
Плануючи ремонт і вибираючи з величезної кількості різних матеріалів, люди часто задаються питанням: що краще вибрати: шпалери або декоративну штукатурку.